Stomatologia zachowawcza

Zadaniem stomatologii zachowawczej jest ciągła troska o utrzymanie zębów naturalnych do „późnej jesieni życia”, poprzez stosowanie właściwych metod odtwarzania ich struktury i przywracanie ich fizjologicznej funkcji. Dlatego też preferowane jest obecnie minimalnie inwazyjne postępowanie profilaktyczno-lecznicze. Jednak gdy proces próchnicowy zaatakuje ząb, najczęściej jest już za późno, by uniknąć borowania. Tylko plamy demineralizacyjne – czyli bardzo wczesne stadium próchnicy, w którym nie dochodzi jeszcze do mechanicznej utraty substancji zęba, a jedynie do utraty minerałów. Można wtedy leczyć zęby  za pomocą preparatów odbudowujących tj. zawierających fluor.

Bezbolesne leczenie

Podstawowym problemem towarzyszącym pacjentom przy wizycie u dentysty jest obawa przed odczuwaniem bólu. W naszej praktyce stosujemy, na życzenie pacjenta znieczulenie przed leczeniem, które gwarantuje całkowicie bezbolesne przeprowadzanie zabiegów. Do wypełnienia ubytków stosujemy materiały renomowanych firm. Różnorodność barw materiałów kompozytowych pozwala na idealne dopasowanie uzupełnienia do naturalnego koloru zęba.

Leczenie zębów u dzieci

W leczeniu dzieci stosujemy specjalne kolorowe wypełnienia ubytków zęba mlecznego. Dziecko może samo wybrać kolor wypełnienia, np. czerwony, niebieski czy różowy. Dzięki temu dzieci współpracują z lekarzami i chętniej przychodzą do gabinetu.
Zajmujemy się nie tylko leczeniem zębów, ale także poprawą ich wyglądu. Zapraszamy na stronę o wybielaniu.